Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

APK Nedir Nasıl Açılır ve Çalıştırılır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 rating, 1 votes)
Loading...

APK Nedir ilk olaran sizlere bunu açıklayalım. APK, Android işletim sistemli cihazları için hazırlanmış android package file yani android paket dosyasıdır. APK uzantılı dosyalar android işletim sistemli cihazlar için hazırlanmış oyun ve programlardır. Linux tabanlı ortamlarda geliştirilen APK dosyaları birçok farklı platformda kullanılabilir.

APK uzantılı dosyaları çalıştırmak için Android işletim sistemli bir tablet veya telefonunuz olmalı yada bilgisayarınıza kurduğunuz Android işletim sistemiylede APK uzantılı dosyaları çalıştırabilirsiniz.

Logo_Android

APK uzantılı dosyları açmak ve içerisindeki dosyaları görmek için winrar,winzip gibi uygulamalar işimize yarasa da eğer APK dosyasında herhangi bir değişiklik yaparsanız uygulama Android cihazlarda çalışmayacaktır. Bu yüzden APK Düzenleyici adı altında internette pekçok uygulama bulunmakta ve bu sayede APK dosyaları açıp düzenleyebilmekteyiz.

APK Nedir Nasıl Açılır ve Çalıştırılır BENZER İÇERİKLER
APK Nedir Nasıl Açılır ve Çalıştırılır YAPILAN YORUMLAR

  • şeref
    6 sene önce

    Ben apk dosyasını indirmek istiyorum

  • kemal
    6 sene önce

    telefonum glaxy young 2,3,6 android subway surf temple run gibi oyunlerın eski sürümünü indiriyorum ama yüklenmedi hatasını veriyor ne yapmam lazım